Description
Key Highlights:
- 130W RMS Powerful Output: Deep Bass Aur Powerful Sound.
- 10″ Woofer + Dual Mid Speakers: Strong Bass Aur Clear Audio Performance.
- RGB Lighting: Stylish LED Lights Jo Music Ke Saath Sync Hoti Hain.
- Bluetooth Connectivity: Easy Wireless Streaming From Multiple Devices.
- FM Radio Support: Anytime Radio Entertainment.
- Wired Mic Connectivity: Mic Support For Singing Aur Announcements.
- TWS Function: Double Sound Ke Liye Speaker Pair Karein.
- USB Support: Direct USB Music Playback.
- Volume, Bass & Treble Controls: Easy Sound Adjustment.
- Digital LED Display: Simple Aur Modern Control Interface.
Perfect For:
Bedrooms • Living rooms • Small gatherings • Daily music sessions
| Specification | Details |
|---|---|
| Product Height | 36 Inch |
| Power Output | 130 Watt RMS |
| Woofer Size | 10 Inch x 2 |
| Woofer Impedance | 4Ω |
| Mid Speaker Size | 4 Inch |
| Mid Speaker Impedance | 4Ω |
| Mosfet | 5200 + 1943 |
| IC | 2030 × 2 |
| Tweeter Size | 4 Inch |
| Tweeter Impedance | 4Ω |
| Other Control | Key Type |
| Connectivity | Bluetooth Enabled |






Reviews
There are no reviews yet.